Ana Sayfaya Git                                        İŞTE BEN       

       1975 yılında yeşillerin efendisi güneşin denizden doğup denizden battığı yer İnebolu'da Yeşilöz Köyünde doğdum. Gerçi artık köyümüz mahalle oldu. Yani artık bende şehirliyim. (Üniversitedeki Urfalı dostlarımın şehirden misin köyden misin soruma verdiği "Şehrliyim" tarzı demesi gibi düşünün bunu:) Kardeşlerim içinde dördüncü numarayım. Beş kardeşiz. İlkokulu köyde yani mahallede:), orta okulu ve liseyi İnebolu'da bitirdim. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesinde okudum. Askerliğimi Erzurum’da yaptım. Evliyim ve yolda beklediğim bir yeğeniniz var. O gelince zaman bulup bu siteyi geliştirebilir miyim bilmiyorum(!)  Nasıl? Bu bahaneyi ben bile yutabilirim. Tembellikten hadi kibar olsun diye diğer meşguliyetlerden fırsat bulursam desem daha yutturucu olurdu tabi:))

       Bir özel sitede ne olabilir ki? İnsanın kendi merak ettiği, ilgi duyduğu ve araştırdığı konular. Benim ki de onlardan bazıları....

       Arkadaşlarımızla hobi olarak bir çok faydalı siteye emeğimiz geçmiştir. O zamanlar bütün hayırlı işlerde isim kullanmamak erdemdi. Bu zamanlarda ise bozulduk galiba. Bu siteyi içeriğiyle birlikte tatillerimde-2002- canım sıkılmaması için ilk defa kendi adımı da kullanarak oluşturmaya başladım. Pek özenemedim, özenmekte istemedim. Sadece dreamwaver ve yok denecek kadar flash ile frame bile yapmadan ayrı sayfalarda açılan, biraz karışıklığı seven ("Aklın karışması iyi olur. Dibi tutmaz" diye düşünen) karma felsefesini savunan bir site oldu. “Ama bir işi yarın yapabileceksen bu gün yapma:)” sırrınca özenme işini yarınlarda halledip, siteye güzel bir şekil veririm. Eksik bölümleri de zamanla gidermeye çalışırım. Önce ispatlardaki dili sadeleştirmem gerekiyor gibi gözüküyor. Gerçi bence anlaşıldığı kadarı da yeter diye de düşünüyorum.  Şekilde görüldüğü gibi her düşünceye de açığım:) Bazı kısımlar karalama kağıdı gibi yazıldığından bazı tekrarlar da sıkıcı olabilir. Fakat o da zamanla düzenlenecektir. Bu hızla İnşallah ömrüm yeter:) Sonuçta emel ne kadar uzun ömür ne kadar kısa değil mi:)?

      Aslında beni bu özel siteye özendirende bir arkadaşım(M.A) olmuştur. Onda gördüm özel sitem bende de olsun dedim. Hani günümüzde her şey bu şekilde yayılmıyor mu? Komşuda var biz de alalım gibi(!) Gelenek görenek belası(!) :)

      Özellikle insan için inandığı konuların ispatlanması ne kadar önemli olduğunun inancı ve bilinciyle "İnanç BÖLÜMÜNE(pozitivist ispatlar)" bir yaz tatili boyunca vakit ayırdığımı hatırlıyorum. Yani ispatların ilk 20 maddelerini öneririm. İspatlardan önce dinci dinsiz bütün bağnazlıklardan da kurtulmak için "DİNDEN ÇIKTI, Mürted Kellesi Vurula!, Sünni, Şia, Tarikat vb. Tarih ve DİN" sayfasını mutlaka okumalısınız. ANAliz ve sentezlerde ise girmek istemediğim siyasete bile girdim ama her kesime sözlerim oldu:) Gerçi ANALİZ VE SENTEZler bölümünde karma konular var onlarıda düzenlemem gerekecek al sana bir iş daha:(. "Analiz ve sentezler" sayfamı da öneririm. "Yüz öneri" ve diğerleri..Neyse vaktim ve durumum uygun oldukça bu sitemin eksikliklerini gidererek içeriğini geliştireceğim. Aldığım yazıların çoğunda kaynak göstermeye çalıştım. Açıklamalarını da kendim eklemeye uğraştım.

      Bu kadar fazla rahatça yazmamın nedenlerinden biri de gençliğimde on parmak öğrenmiş olmam diyebilirim. Yoksa on parmak bilmeden yazmak sıkıcı hatta benim için imkansız olurdu. Şaka maka yazı yazmanın rahatlatıcılığının da etkisiyle farkına bile varmadan onlarca kitap olacak kadar yazı yazmışım :) Fırsat buldukça hepsini sizden de gelecek öneri ve tenkitlerle düzeltmeye çalışacağım. Eksikliklerime hoş görü ile bakılmasını rica ederim. Sitemin kısımlarına baktığımda görüyorum ki şimdilik 37 bölümden oluşuyor. Yani anlayın KASTAMONULUYUM:)

mehmetkonca74@gmail.com 'dan ya da mehmetkonca@yahoo.com ’dan maillerinizi atabilirsiniz dostlar..

            EN İÇTEN SEVGİ VE SAYGILARIMLA....                                                   SON KONCA:)

.